PRZEDSZKOLAND Wrocław  ›Wrocław

Sortowanie

Wyniki wyszukiwania:

Przedszkola i żłobki Wrocław

Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Od niedawna z powodzeniem może konkurować z Warszawą i Krakowem o miano najbardziej atrakcyjnego miasta w naszym kraju. W 2015 roku w związku z wprowadzeniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków we wrocławskich przedszkolach zwiększono liczbę wolnych miejsc. Przewiduje się, że w tym roku pojawi się ich około pół tysiąca. W 2015 roku proces rekrutacji do placówek przedszkolnych obejmował jedynie dzieci 3 i 4-letnie. Maluchy, które uczęszczały do przedszkola miały zapewnioną kontynuację. Rodzice mieli jednak obowiązek złożyć w wybranej placówce oświadczenie o woli przedłużenia nauki. Odsetek dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających do przedszkoli jeszcze dziesięć lat temu wynosił niespełna 70%. Obecnie wskaźnik ten podniósł się znacznie i wynosił w 2014 roku 80,2%. W ubiegłym roku pośród 26331 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat 21128 zostało objętych wychowaniem przedszkolnym. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się obecnie 148 przedszkoli oraz 95 żłobków. We Wrocławiu są tylko dwa przedszkola specjalne, co przy tak dużym mieście nie jest najlepszym wynikiem. W mieście jest 113 oddziałów przedszkolnych, zlokalizowanych przy szkołach podstawowych, do których uczęszcza 1185 sześciolatków. Wrocław zapewnia dość szeroki wybór placówek prywatnych. Jest ich ponad 70. Najlepszym przedszkolem publicznym według internautów w 2015 jest Przedszkole nr 95, natomiast najlepszą placówką prywatną Przedszkole Niepubliczne Mały Twórca.

Brak Twojej placówki w naszej bazie? Zgłoś ją!

Zajęcia dodatkowe Wszystkie zajęcia ›