PRZEDSZKOLAND Poznań  ›Poznań

Sortowanie

Wyniki wyszukiwania:

Przedszkola i żłobki Poznań

Największe miasto w województwie wielkopolskim od kilku lat zmaga się z problem zbyt małej liczby placówek przedszkolnych. Zmieniająca się sytuacja demograficzna, a także wzrost liczby młodych mieszkańców w poszczególnych regionach aglomeracji, powoduje że w poznańskich przedszkolach brakuje miejsc. Zdarza się, że dzieci muszą uczęszczać do przedszkoli w innych, odległych od miejsca zamieszkania rejonach miasta. Władze próbują reagować na zaistniałą sytuację przeznaczając dodatkowe środki z budżetu na budowę nowych placówek. Największa inwestycja ma powstać na osiedlu mieszkaniowym Strzeszyn Grecki, który liczy około 7 tysięcy mieszkańców. Do września 2017 roku ma tam powstać gotowe do użytkowania dziesięciooddziałowe przedszkole. Całkowity koszt projektu ma wynosić 8 mln złotych. W Poznaniu aktualnie znajduje się 226 przedszkoli oraz 72 żłobki.. Pomocna dla rodziców może okazać się strona www.nabor.pcss.pl/poznan, na której można się zapoznać z warunkami naboru oraz ofertą poszczególnych przedszkoli. W ubiegłym roku pośród 22447 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat 19420 zostało objętych wychowaniem przedszkolnym. Dość duży wybór w porównaniu z innymi polskimi miastami mają rodzice dzieci niepełnosprawnych (5 przedszkoli specjalnych, do których w ubiegłym roku uczęszczało 121 dzieci w wieku od 3 do 6 lat). W Poznaniu znajduje się 110 oddziałów przedszkolnych, zlokalizowanych przy szkołach podstawowych, do których uczęszcza 1200 sześciolatków. Prywatną opiekę przedszkolną oferuje ponad 90 placówek.

Wybierz interesującą Cię dzielnicę

Brak Twojej placówki w naszej bazie? Zgłoś ją!

Zajęcia dodatkowe Wszystkie zajęcia ›