PRZEDSZKOLAND Lublin  ›Lublin

Sortowanie

Wyniki wyszukiwania:

Przedszkola i żłobki Lublin

W ubiegłym roku pośród 13830 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat do przedszkola uczęszczało 12091 maluchów. Jak wynika z danych GUS w 2014 roku 87,4 procent dzieci zostało objętych wychowaniem przedszkolnym, co jest jednym z najlepszych wyników w Polsce. Ciekawostką jest fakt, iż w tym roku w Lublinie po raz pierwszy do przedszkoli można było zgłaszać dzieci 2,5-letnie. Placówki publiczne w Lublinie dysponowały sporą liczbą wolnych miejsc. W 2015 miasto przygotowane było na przyjęcie 4187 dzieci, w tym 3210 miejsc przewidziano w przedszkolach miejskich, a 977 w oddziałach przedszkolnych działających w szkołach podstawowych. Jednak wniosków o przyjęcie było znacznie mniej bo tylko 3770. Powodem tego jest niewielki przyrost naturalny, zmiana dotychczasowych zasad rekrutacji oraz fakt, że o miejsca w przedszkolach publicznych nie mogli ubiegać się rodzice spoza miasta. Priorytetem były dzieci „lubelskie”. Dla pozostałych mieszkających w okolicznych miejscowościach przewidziana była dopiero druga rekrutacja zaplanowana na lipiec. Mimo sporej ilości wolnych miejsc w lubelskich przedszkolach są jednak placówki, które cieszą się wyjątkową popularnością i trudno się do nich dostać. Wyróżnić można Przedszkole nr 85, gdzie co roku przypada średnio 4 kandydatów na jedno miejsce. Dużym wzięciem cieszyło się także Przedszkole nr 12, w którym w tym roku było 2 kandydatów na jedno miejsce. W Lublinie ogółem znajduje się 137 przedszkoli (w tym 2 przedszkola specjalne, 70 przedszkoli niepublicznych) oraz 16 żłobków. Jest tu również 46 oddziałów przedszkolnych, działających w budynkach szkół podstawowych, do których w 2014 roku uczęszczało 481 sześciolatków.

Brak Twojej placówki w naszej bazie? Zgłoś ją!

Zajęcia dodatkowe Wszystkie zajęcia ›