PRZEDSZKOLAND Kraków  ›Kraków

Sortowanie

Wyniki wyszukiwania:

Przedszkola i żłobki Kraków

Kraków jest drugim pod względem wielkości i liczby ludności miastem w Polsce. Słynące ze wspaniałych zabytków oraz jednego z najlepszych uniwersytetów w Polsce zapewnia nam także bardzo ciekawą ofertę wychowania przedszkolnego. Miasto dba o rozwój najmłodszych, czego dowodem może być choćby duży wzrost liczby przedszkoli w ostatnich latach. Według danych statystycznych GUS w Krakowie w 2014 roku było 269 przedszkoli (dla porównania jeszcze w 2004 roku było ich tylko 163). Najlepszym przedszkolem w 2015 roku według czytelników portalu naszemiasto jest Przedszkole Samorządowe nr 151, które otrzymało ponad 40 tysięcy głosów. Drugie miejsce przypadło dla Przedszkola Samorządowego nr 182, które wskazało ponad 39 tysięcy internautów. Dzieci niepełnosprawne mogą korzystać z 8 przedszkoli specjalnych. Dodatkowo od 1 września bieżącego roku powstała nowa placówka Przedszkole Bez Barier, gdzie z powodzeniem łączy się opiekę nad dziećmi z rehabilitacją realizując przy tym program dostosowany do potrzeb dziecka. Zajęcia są prowadzone w niewielkich 3-4 osobowych grupach więc wychowawcy poświęcają dzieciom maksymalną ilość czasu. Dość dobrze rozwinięty jest także sektor przedszkoli prywatnych. W 2014 było ich 119. Pośród 31059 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat 26346 zostało objętych wychowaniem przedszkolnym. W Krakowie znajdują się 82 oddziały przedszkolne (klasy, grupy), funkcjonujące głównie przy szkołach podstawowych, do których uczęszcza 679 sześciolatków. Rodzice maluchów poniżej 3 roku życia mogą wybierać pośród 93 krakowskich żłobków.

Wybierz interesującą Cię dzielnicę

Brak Twojej placówki w naszej bazie? Zgłoś ją!

Zajęcia dodatkowe Wszystkie zajęcia ›