PRZEDSZKOLAND Katowice  ›Katowice

Sortowanie

Wyniki wyszukiwania:

Przedszkola i żłobki Katowice

Na terenie Katowic działa 116 przedszkoli (w tym 3 przedszkola specjalne, 8 oddziałów przedszkolnych, zlokalizowanych w szkołach podstawowych, 29 przedszkoli niepublicznych) oraz 20 żłobków. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku pośród 10671 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat 8890 zostało objętych wychowaniem przedszkolnym. W katowickich przedszkolach rodzice nie powinni narzekać na brak miejsc. W roku szkolnym 2015/2016 w placówkach miejskich przygotowano ich ponad 7400. Dodatkowe 161 zostało zorganizowanych w trzech przedszkolach specjalnych dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Dokładny harmonogram rekrutacji wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć na stronie katowice.nabory.pl. W związku ze sporą ilością wolnych miejsc zdecydowano się na elektroniczną rekrutację uzupełniającą, która trwała do 31 sierpnia. Mimo ogólnie dobrej sytuacji nie wszyscy mieszkańcy Katowic mają zapewniony wystarczający dostęp do placówek przedszkolnych. Na ich brak narzekają rodzice zamieszkujący południowe dzielnice miasta. W związku z tym katowicki magistrat planuję budowę w tym rejonie trzech przedszkoli modułowych i połączenie ich z istniejącymi już placówkami. Ma to zapewnić 300 dodatkowych miejsc. Niewątpliwą zaletą budowania w technologii modułowej jest krótki czas oraz mniejsze, w porównaniu z tradycyjną budową koszty. Szacuje się, że wszystkie inwestycje będą kosztować miasto około 5 mln złotych, a ich zakończenie ma nastąpić na początku przyszłego roku.

Brak Twojej placówki w naszej bazie? Zgłoś ją!

Zajęcia dodatkowe Wszystkie zajęcia ›