PRZEDSZKOLAND Gdańsk  ›Gdańsk

Sortowanie

Wyniki wyszukiwania:

Przedszkola i żłobki Gdańsk

W Gdańsku w 2015 r. Miasto wydało na modernizację placówek przedszkolnych ponad 10 mln złotych. Biorąc pod uwaga lata 2012-2014 kwota ta wyniosła prawie 15 mln. W latach 2010-2014 zbudowano także trzy przedszkola modułowe, na które przeznaczono 11,3 mln zł. Wydatki w tym roku w zakresie rozwoju przedszkoli stanowią około 18% ogólnego budżetu przeznaczonego na sektor edukacyjny. W Gdańsku znajduje się 58 przedszkoli publicznych (2 przedszkola nie są prowadzone przez Jednostki Samorządu Terytorialnego), do których uczęszcza łącznie 5700 dzieci. Gwarantuje to zatrudnienie 570 nauczycielom oraz 63 opiekunkom. Wliczając cały personel, dzięki któremu funkcjonują przedszkola publiczne (konserwatorzy, pracownicy kuchni, osoby pełniące dozór, personel sprzątający) pracę ma zapewnioną 1200 osób. Ofertę publiczną w Gdańsku uzupełniają 94 przedszkola niepubliczne, w których przygotowano miejsca dla 5400 dzieci oraz 37 innych form wychowania przedszkolnego. Sytuacja demograficzna w ostatnich latach wskazuje na wzrost liczby dzieci zameldowanych w Gdańsku będących w wieku przedszkolnym. Warto wspomnieć o reformie przedszkolnej i ustawie z 13 czerwca 2013 r. stanowiącej o zmianie w edukacji przedszkolnej. W myśl tej ustawy Gmina Miasta Gdańska ma zapewnić miejsce w przedszkolu do 01.09.2015 każdemu dziecku 4 letniemu, a do 01.09.2017 r. każdemu trzylatkowi. Miasto ma również ambitne plany na najbliższe lata. Do 2018 roku zamierza wybudować 10 nowych placówek przedszkolnych. Ma to zagwarantować około 2500 tysiąca nowych miejsc. Ponadto planuje się zwiększyć o tysiąc liczbę miejsc w przedszkolach publicznych. Część środków unijnych w 2016 r. zostanie przeznaczona na poprawę infrastruktury przedszkolnej oraz szkolenia zawodowe dla nauczycieli.

Brak Twojej placówki w naszej bazie? Zgłoś ją!

Zajęcia dodatkowe Wszystkie zajęcia ›