PRZEDSZKOLAND Bydgoszcz  ›Bydgoszcz

Sortowanie

Wyniki wyszukiwania:

Przedszkola i żłobki Bydgoszcz

Podobnie jak w poprzednich latach w Bydgoszczy obowiązywał elektroniczny system rekrutacji. Na portalu http://bydgoszcz.przedszkola.vnabor.pl można znaleźć dokładne informacje o zasadach naboru, harmonogramie i liczbie wolnych miejsc w poszczególnych placówkach. Za najlepsze przedszkole publiczne w 2014 roku, według czytelników portalu zumi.pl uznano Przedszkole nr 31 (5824 głosy), a najlepszą placówką prywatną zostało Przedszkole Panda, które zebrało 18348 głosów. W Bydgoszczy aktualnie funkcjonuje 90 przedszkoli (w tym 51 przedszkoli niepublicznych) oraz 13 żłobków. Działa tu także jedno przedszkole specjalne, które posiada siedem oddziałów integracyjnych. W ubiegłym roku pośród 13940 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat 10771 zostało objętych wychowaniem przedszkolnym. Ogólnie w ubiegłym roku tylko 77,3 % maluchów uczęszczało do bydgoskich przedszkoli, co na tle pozostałych polskich miast nie jest najlepszym wynikiem. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się stworzone przez Fundację Kreatywnej Edukacji domowe przedszkole nazwane Uniwersytet Dziecięcy. Zajęcia oparte są tu na zabawie, a priorytetem nauczycieli jest pobudzenie kreatywności maluchów, uwolnienie ich zainteresowań i pasji. Dzieci uczą się języków obcych, mogą uczęszczać na zajęcia muzyczne oraz kursy taneczne. Wszystko odbywa się w domowej, rodzinnej atmosferze pod okiem wykwalifikowanego personelu. W Bydgoszczy mieszczą się także 72 oddziały przedszkolne (klasy, grupy), zlokalizowane w szkołach podstawowych, do których uczęszcza 362 sześciolatków.

Brak Twojej placówki w naszej bazie? Zgłoś ją!

Zajęcia dodatkowe Wszystkie zajęcia ›