Noelia Garella – pierwsza nauczycielka przedszkolna z syndromem Downa

Noelia Garella (C), a kindergarten teacher born with Down Syndrome, plays with children at the Jeromito kindergarten in Cordoba, Argentina on September 29, 2016. When Noelia Garella was a child, a nursery school rejected her as a "monster." Now 31, she is in a class of her own. In the face of prejudice, she is the first person with Down syndrome to work as a kindergarten teacher in Argentina -- and one of few in the world.  / AFP PHOTO / DIEGO LIMADIEGO LIMA/AFP/Getty Images

Noelia Garella (C), a kindergarten teacher born with Down Syndrome, reads a book to children at the Jeromito kindergarten in Cordoba, Argentina on September 29, 2016. When Noelia Garella was a child, a nursery school rejected her as a "monster." Now 31, she is in a class of her own. In the face of prejudice, she is the first person with Down syndrome to work as a kindergarten teacher in Argentina -- and one of few in the world. / AFP PHOTO / DIEGO LIMADIEGO LIMA/AFP/Getty Images

Noelia Garella jest pierwszą i jedyną  kobietą w Argentynie, która pracuje w przedszkolu jako nauczycielka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, iż fakt że Noelia Garella jest osobą z syndromem Downa.

Noelia ma 31 lat i uczy dwulatki i  trzylatki czytania. Jako dziecko została odrzucona z przedszkola, gdyż uważano, że na potworów nie ma miejsca.

Pomimo, że jako dziecko doznała przykrości i odrzucenia jej największym marzeniem było uczyć dzieci. Jej determinacja oraz ciężka praca zainspirowała znajomych do tego, aby zatrudnić ją w przedszkolu w Cordobie. Początkowe uprzedzenia  szybko rozwiała jej olbrzymia miłość do dzieci oraz sposób w jaki się z nimi komunikuje.

Alejandro Senestrari dyrektor przedszkola, który zatrudniał Noe powiedział –  Z czasem nawet Ci którzy byli przeciwko, zmienili zdanie i uważają,  że to był znakomity pomysł aby zatrudnić Noe.

Zespół Downa to schorzenie wpływające na rozwój fizyczny oraz intelektualny osoby, która na nie cierpi. Olbrzymim atutem ludzi z tym syndromem jest to, że mają w sobie ogromne pokłady miłości – która w edukacji wczesnoszkolnej jest kluczowa.

Dla Noe jej choroba nie  stanowiła  przeszkody aby podążać za tym co kocha. Noe  jest żywym przykładem tego, że warto iść za swoimi marzeniami.  Myślę, że dzieci w Argentynie mają ogromne szczęście móc uczyć się czytania i życia  od  prawdziwej bohaterki.  A co o tym myślicie ?