Rysowanka “Salar de Uyuni”

salar-de-uyuni

Salar de Uyuni to pozostałość po wyschniętym jeziorze solnym. Znajduje się on w południowo – zachodniej Boliwii, na wysokości 3653 m.n.p.m., na obszarze płaskowyżu Alriplano w Andach. Salar de Uyuni zajmuje powierzchnię 10582 km2 i jest największym salarem na świecie. Dookoła salaru de Uyuni znajdują się przepiękne góry, zaś na samym salarze można trafić na wyspy z rosnącymi na nich ogromnymi kaktusami. Okoliczni mieszkańcy suszą sól z salaru i wykorzystują ją do celów spożywczych. Pod koniec pory deszczowej na salarze zalega mała ilość wody, w której wszystko odbija się jak w lustrze. Jest to niezwykły widok.

Wykorzystaj kolorowankę do pracy z dzieckiem. Niech dziecko narysuje, jak wszystko odbija się w wodzie. Niech dorysuje swoją postać wraz z odbiciem. Może dorysować wyspę z kaktusami i pokolorować samochody terenowe.

Autor: Marcin Musiał, Podróżnik i Dyrektor Kreatywny „Poznajemy Świat”