10 wskazówek, jak wybrać odpowiednią zabawkę dla Twojego dziecka

couch-788034_1280

 

 

Każde dziecko kocha się bawić, a Ty kochasz swoje dziecko i chcesz dla niego jak najlepiej. Dlatego właśnie, niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej zabawki dla Twojego malucha. Przygotowaliśmy 10 wskazówek, którymi rodzice powinni się kierować podczas zakupów w sklepie z zabawkami.

 

 

  • Unikaj zabawek o ostrych krawędziach

 

Dzieci często podrzucają zabawki lub pozostawiają je na środku pokoju. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas zabawy maluch może się skaleczyć lub nadepnąć na ostry element. Najlepiej wybierać przedmioty o owalnym kształcie.

 

  • Kupuj zabawki dedykowane dla odpowiedniej grupy wiekowej

 

Jeżeli Twój malec chodzi do przedszkola, to nie kupuj mu zabawki przeznaczonej dla siedmiolatka. Nie bez powodu stosuje się oznaczenia grupy wiekowej.

 

  • Wybieraj solidnie wykonane zabawki

 

Dzieci uwielbiają szarpać i wyrywać sobie zabawki, dlatego postaraj się kupować tylko solidnie wykonane zabawki, które nie mają luźnych, ruchomych elementów.

 

  • Uważaj na toksyczne zabawki

 

Szukaj zabawek, które nie zawierają toksycznych związków chemicznych. Dzieci mają tendencję do wkładania różnych przedmiotów do buzi, dlatego upewnij się, że nie kupujesz niczego „toksycznego”.

  • Postaw na prostotę

Zabawki składające się z wielu drobnych elementów są bardzo niebezpieczne, ponieważ małe dziecko może się nimi zadławić. Postaraj się wybierać zabawki o prostej strukturze.

 

  • Zrezygnuj z granulek

 

Pluszowe zabawki wypełnione wszelkiego rodzaju ziarnami lub granulkami nie są  odpowiednie dla małych dzieci. Takie pluszaki mogą ulec uszkodzeniu, a ziarenka znaleźć się później w buzi Twojego malca.

 

  • Unikaj zabawek, które mają wstążki lub kable

 

Trzymaj się z dala od zabawek, które są na smyczy, mają wstążki lub kable. Istnieje ryzyko, że sznurek zaplącze się wokół szyi dziecka.

 

  • Nie kupuj „strzelających” zabawek

 

Nie kupuj dziecku zabawek, z których można strzelać do obiektów. Taka zabawa jest niebezpieczna i może spowodować uszkodzenie wzroku u malucha.

 

  • Zrezygnuj z masywnych skrzyń na zabawki

 

Ciężkie skrzynie i pojemnik do przechowywania zabawek nie są dobrym pomysłem, ponieważ dziecko może przyciąć sobie paluszki podczas zamykania lub otwierania.

 

  • Czytaj etykiety

 

Przed zakupem zabawki, najpierw dokładnie przeczytaj jej opis – sprawdź gdzie została wykonana, z jakiego materiału jest zrobiona i, czy jest odpowiednia dla Twojego dziecka. Tego rodzaju zakupy nigdy nie powinny być spontaniczne i impulsywne.

 

Pamiętaj, że najlepsza zabawa to bezpieczna zabawa – zawsze starannie wybieraj zabawki, by zapewnić Twojemu dziecku rozrywkę, rozwój umysłowy i bezpieczeństwo.

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zajęcia dodatkowe

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?