Kiedy dziecko boli głowa.

photo-1455723268471-b227afd576cd

Kiedy dziecko boli głowa

Dziecko narażone jest na wiele czynników, które mogą doprowadzić do różnych dolegliwości objawiających się bólem głowy. Oczywiście taką sytuację należy potraktować bardzo poważnie. Dziecko jest ruchliwe i ciekawe świata. Może narazić się na urazy mechaniczne, ale również mieć kontakt z rówieśnikami przez co występuje duża możliwość zarażenia wirusami różnych chorób, które mogą powodować ból głowy.

Uderzenie

Dziecko rozpiera energia, dlatego bardzo szybko podejmuje różne decyzje, które mogą skończyć się upadkiem. Dużo biega, skacze, bawi się  z innymi i w takich przypadkach o utratę równowagi jest bardzo łatwo. Jeśli przewracając się uderzyło głową o twarde podłoże , wtedy najczęściej to sygnalizuje. Dotyka bolącego miejsca dłonią i płacze. Poza tym może pojawić się też siniak oraz opuchlizna. Na bolące miejsce możemy przyłożyć zimny okład. Jeśli ból głowy nie przechodzi, to wtedy należy udać się do lekarza.

Choroba    

Często tak bywa, że ból głowy towarzyszy różnym chorobom. Najczęściej jednak to inne objawy pojawiają się pierwsze. Przy przeziębieniu i grypie może też występować wysoka gorączka, kaszel mokry lub suchy, ogólne osłabienie i złe samopoczucie. Ból głowy występuje także przy zapaleniu ucha i gardła. Pojawia się także w przypadku różnych chorób o charakterze zakaźnym.

Głód

Jeśli dziecko nieregularnie się odżywia lub nie dostarcza odpowiedniej ilości produktów energetycznych, wtedy może to objawiać się bólem głowy. Nawet jeśli już zje, to jednak nadal przez pewien czas może odczuwać dolegliwości. Dlatego ważne jest, aby nie zapominało o jedzeniu.

Brak świeżego powietrza 

Ból głowy może się też pojawiać jeśli dziecko za mało przebywa na powietrzu albo jest w pomieszczeniach, które nie są właściwie wietrzone. Również zbyt długie ślęczenie przed komputerem lub telewizorem może spowodować ból głowy. Bardzo niekorzystnie na dziecko wpływa również wdychanie chemikaliów, gazów, oparów benzyny lub też dymu papierosowego.

Do każdego z wyżej wymienionych przypadków należy podejść bardzo poważnie. Jeśli ból nie przechodzi, a towarzyszą mu jeszcze inne objawy, to jak najszybciej należy udać się do lekarza lub wezwać pomoc.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zajęcia dodatkowe

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?