Jakie książki wybrać dla dziecka?

cuda-wianki-polski-folklor-dla-mlodszych-i-starszych-u-iext30101973

Zbliża się okres świąteczny dlatego też wraz z krakowską księgarnią Książkoteka przygotowaliśmy dla Was rekomendacje książek, które warto zwrócić uwagę. Powodzenia w wyborze 🙂

WIEK 0-3

Idziemy na niedźwiedzia. Michael Rosen, Wydawnictwo Dwie Siostry

idziemy-na-niedzwiedzia-u-iext30099147

Klasyka angielskiej literatury dziecięcej – do głośnego, rytmicznego czytania i wspólnej, rodzinnej zabawy. Zawiera wszystko, co do dobrej zabawy potrzeba – przygodę, dużo błota i dreszczyk emocji. Spodoba się i dzieciom i dorosłym.

Rok w lesie (idealne tez dla starszych 4-5 latków), Emilia Dziubak, Nasza Księgarnia

rok-w-lesie-b-iext30159927

Przepięknie ilustrowane przygody mieszkańców polskiego lasu w 12 kartach. Poznamy dzięki nim zabawne i interesujące fakty z życia zwierząt, które przydadzą się nie tylko podczas wycieczki do lasu.

Jejku Jejku chce coś zmienić. Magali Le Huche. Wydawnictwo Dwie Siostry

jejku-jejku-chce-cos-zmienic-d-iext30099152

Gdy potrzeba nam inspiracji do zmiany, wystarczy poprosić o pomoc przyjaciół. Dzięki tej zabawnej książeczce z okienkami dowiemy się, jak ze zmianami i pomocą przyjaciół poradził sobie Jejku Jejku

Miś patrzy. Bill Martin Jr, Eric Carle, Wydawnictwo Tatarak

mis-patrzy-d-iext29985230

Utrzymana w konwencji rytmicznej wyliczanki książka autorstwa Bill’a Martin’a i Erica Carle. Obserwujemy świat wraz z barwnymi zwierzakami, przy okazji aktywnie ucząc się kolorów.

Jedzenie/Przedmioty/Zwierzęta/Pojazdy. Robert Romanowicz, Tashka

jedzenie-food-nourriture-comida-d-iext30169524 przedmioty-objects-objets-objetos-l-iext30492714 zwierzeta-animals-animaux-animales-l-iext30169529 pojazdy-vehicles-vehicules-vehiculos-d-iext30492719

Znakomite pozycje, idealne do pierwszego spotkania z językiem obcym. Przedmioty z otoczenia dziecka pogrupowane tematycznie i podpisane w czterech językach: hiszpańskim, francuskim, angielskim i polskim.

Kto robi hu-hu, Koła i kółka, Jeden, dwa, trzy… Akademia Mądrego Malucha. Wiersze: Zbigniew Dmitroca, Wydawnictwo Egmont Polska

Seria książek z wierszami Zbigniewa Dmitrocy, z których każda część jest doskonała do wspólnej zabawy i czytania. Poręczny format, twarde karty i ciekawa forma pozwala na rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

WIEK 4-6

Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych. Marianna Oklejak, Wydawnictwo Egmont Polska

cuda-wianki-polski-folklor-dla-mlodszych-i-starszych-u-iext30101973

Piękna i malownicza książka Marianny Oklejak opowiada o polskim folklorze w sposób niebanalny, świeży i intrygujący. Dla młodszych i starszych!

A ja nie chcę być księżniczką. Grzegorz Kasdepke, Nasza Księgarnia

a-ja-nie-chce-byc-ksiezniczka-u-iext28207234

Dla wszystkich dziewczynek (i nie tylko), które wolą być smokiem (lub wieżą) niż księżniczką. Zabawna historyjka opowiedziana prze Grzegorza Kasdepke i ze świetnymi ilustracjami Emilii Dziubak

Damą Być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach. Zofia Stanecka, Wydawnictwo Egmont Polska

dama-byc-jak-ubrac-sie-i-zachowac-w-roznych-sytuacjach-d-iext28217850

Nietypowy savoir vivre dla chcących być młodymi damami ale także dla tych, którzy wolą zostać małymi niesfornymi tygrysami. O tym jak wypada (i jak nie wypada) się zachowywać w każdej sytuacji, w przewrotny sposób opowiada Zofia Stanecka (autorka słynnej Basi)

Pan Brumm obchodzi Boże Narodzenie, Daniel Napp, Wydawnictwo Bona

pan-brumm-obchodzi-boze-narodzenie-d-iext6171103

Bożonarodzeniowe przygody sympatycznego niedźwiedzia i jego przyjaciół. Jak skończy się wyprawa po świąteczne drzewko? Wiadomo…z Panem brumem na pewno nie będzie to nudna przygoda.

Kicia Kocia (seria) Anita Głowińska, Wydawnictwo Media Rodzina

kicia_kocia

Kicia Kocię, bohaterkę książeczek Anity Głowińskiej po prostu trzeba poznać. A jeżeli sjuż się ja pozna, nie sposób się z nią nie zaprzyjaźnić na dłużej. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad codziennego dziecięcego życia.

Do tej pory w serii ukazało się trzynaście tytułów.

Żegnaj skarpetko, Benjamin Chaud, Wydawnictwo Zakamarki

zegnaj-skarpetko-d-iext30638758

Co zrobić z królikiem, który jest dość niemrawy, mało bystry i nie potrafi się bawić w Indian? I kiedy w dodatku, zamiast królika, wolałoby się mieć prawdziwych kolegów?

Lubiane przez dzieci ilustracje Benjamina Chauda i historia (tym razem także jego autorstwa) o przyjaciołach – tych starych i często niedocenianych oraz tych nowo pozyskanych.