Znajdź idealną nianię w 3 krokach

 

Wielu rodziców decyduje się na skorzystanie z usług opiekunki do dziecka, ale nie wie od czego zacząć. Jeżeli zastanawiasz się nad zorganizowaniem opieki dla swojego malca, to przeczytaj ten krótki poradnik i dowiedz się, jak w 3 krokach możesz znaleźć idealną nianię.

Krok I: Poszukiwania

Popytaj znajomych
Na początku szukaj blisko – zapytaj znajomych i rodziny, czy znają jakąś dobrą opiekunkę w Twojej okolicy. Może koleżanka z pracy korzysta z usług niani? Pamiętaj, że osobiste rekomendacje są najbardziej wiarygodne.

Zwróć się do agencji
Jeżeli osoby z Twojego bliskiego otoczenia nie są zbyt pomocne, to skorzystaj z usług agencji. Pamiętaj, żeby wybrać firmę o dobrej renomie – sprawdź opinie w Internecie i koniecznie upewnij się, jak długo przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku.

Poszukaj w Internecie
Możesz przejrzeć ogłoszenia lub po prostu wystawić własne. Pamiętaj, by dokładnie opisać swoje wymagania i stworzyć profil idealnej kandydatki. Warto również zaznaczyć, że posiadanie prawa jazdy kat. B będzie dodatkowym atutem – profesjonalna „mobilna” niania jest lepszym wyborem niż sąsiadka bez doświadczenia. Pamiętaj, by nie podawać takich informacji, jak adres zamieszkania.

 

Krok II: Wstępna rozmowa

Wybierz neutralne miejsce

Nie zapraszaj kandydatek do siebie – wybierz neutralne miejsce, np. kawiarnię. Nie zapomnij wcześniej poprosić o przyniesienie ze sobą referencji!

Zadaj nieoczekiwane pytanie
Opiekunki znają sztampowe pytania zadawane przez rodziców i dokładnie wiedzą, co należy odpowiedzieć. Wymyśl pytanie, którego rozmówca się nie spodziewa, np. „Jaka jest Twoja ulubiona książka dla dzieci?” – jeżeli nastąpi cisza, to prawdopodobnie kandydatka nie czyta dzieciom.

Zweryfikuj referencje

Zadaj kandydatce szczegółowe pytania na temat byłych pracodawców (koniecznie spytaj o powód rezygnacji) i wykonaj parę telefonów. Pamiętaj, przezorny zawsze ubezpieczony.

Krok III: Próba

Bacznie obserwuj

Wybierz kilka najlepszych kandydatek i zaproponuj im dzień próbny (oczywiście płatny). Koniecznie sprawdź, czy potencjalna niania dogaduje się z pozostałymi członkami rodziny.

Zaaranżuj niecodzienną sytuację

Przypomnij sobie lekcje aktorstwa i zaaranżuj niecodzienną sytuację, np. spytaj, czy niania wyjątkowo może zostać 2 godziny dłużej. Jeżeli reakcja będzie wyraźnie negatywna, a atmosfera stanie się skrajnie nieprzyjemna, to zrezygnuj z tej kandydatki. Prawdopodobnie jest nerwowa i nie radzi sobie w stresujących sytuacjach.

Spytaj szefa, co sądzi

Poproś szefa o opinię na temat opiekunki. Szefa, czyli swoje dziecko. Najważniejsze jest, by malec czuł się z nianią komfortowo i bezpiecznie. Pamiętaj, że dzieci widzą w ludziach cechy, których dorośli nie potrafią dostrzec.

Wybierz kandydatkę, która spełnia wszystkie oczekiwania (Twoje i Twojego dziecka). Jeżeli żadna z kandydatek nie jest „tą właściwą” – pamiętaj, by nie wybierać „mniejszego zła” tylko szukać dalej. Twoje dziecko zasługuje na najlepsze.

Source: Feed – Dziecko

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia z matematyki i programowania
Nauki ścisłe
Zajęcia z matematyki i programowania
ul. Torfowa 4, Kraków
Warsztaty Pozytywnej Dyscypliny
Wychowanie
Warsztaty Pozytywnej Dyscypliny
okolice Warszawy
Angielski dla dzieci
Języki obce
Angielski dla dzieci
Polska
or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?