10 WSKAZÓWEK JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ ZABAWKĘ DLA TWOJEGO DZIECKA

 

 

Każde dziecko kocha się bawić, a Ty kochasz swoje dziecko i chcesz dla niego jak najlepiej. Dlatego właśnie, niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej zabawki dla Twojego malucha. Przygotowaliśmy 10 wskazówek, którymi rodzice powinni się kierować podczas zakupów w sklepie z zabawkami.

 

 

  • Unikaj zabawek o ostrych krawędziach

 

Dzieci często podrzucają zabawki lub pozostawiają je na środku pokoju. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas zabawy maluch może się skaleczyć lub nadepnąć na ostry element. Najlepiej wybierać przedmioty o owalnym kształcie.

 

  • Kupuj zabawki dedykowane dla odpowiedniej grupy wiekowej

 

Jeżeli Twój malec chodzi do przedszkola, to nie kupuj mu zabawki przeznaczonej dla siedmiolatka. Nie bez powodu stosuje się oznaczenia grupy wiekowej.

 

  • Wybieraj solidnie wykonane zabawki

 

Dzieci uwielbiają szarpać i wyrywać sobie zabawki, dlatego postaraj się kupować tylko solidnie wykonane zabawki, które nie mają luźnych, ruchomych elementów.

 

  • Uważaj na toksyczne zabawki

 

Szukaj zabawek, które nie zawierają toksycznych związków chemicznych. Dzieci mają tendencję do wkładania różnych przedmiotów do buzi, dlatego upewnij się, że nie kupujesz niczego „toksycznego”.

  • Postaw na prostotę

Zabawki składające się z wielu drobnych elementów są bardzo niebezpieczne, ponieważ małe dziecko może się nimi zadławić. Postaraj się wybierać zabawki o prostej strukturze.

 

  • Zrezygnuj z granulek

 

Pluszowe zabawki wypełnione wszelkiego rodzaju ziarnami lub granulkami nie są  odpowiednie dla małych dzieci. Takie pluszaki mogą ulec uszkodzeniu, a ziarenka znaleźć się później w buzi Twojego malca.

 

  • Unikaj zabawek, które mają wstążki lub kable

 

Trzymaj się z dala od zabawek, które są na smyczy, mają wstążki lub kable. Istnieje ryzyko, że sznurek zaplącze się wokół szyi dziecka.

 

  • Nie kupuj „strzelających” zabawek

 

Nie kupuj dziecku zabawek, z których można strzelać do obiektów. Taka zabawa jest niebezpieczna i może spowodować uszkodzenie wzroku u malucha.

 

  • Zrezygnuj z masywnych skrzyń na zabawki

 

Ciężkie skrzynie i pojemnik do przechowywania zabawek nie są dobrym pomysłem, ponieważ dziecko może przyciąć sobie paluszki podczas zamykania lub otwierania.

 

  • Czytaj etykiety

 

Przed zakupem zabawki, najpierw dokładnie przeczytaj jej opis – sprawdź gdzie została wykonana, z jakiego materiału jest zrobiona i, czy jest odpowiednia dla Twojego dziecka. Tego rodzaju zakupy nigdy nie powinny być spontaniczne i impulsywne.

 

Pamiętaj, że najlepsza zabawa to bezpieczna zabawa – zawsze starannie wybieraj zabawki, by zapewnić Twojemu dziecku rozrywkę, rozwój umysłowy i bezpieczeństwo.

 

Source: Feed – Dziecko

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia z matematyki i programowania
Nauki ścisłe
Zajęcia z matematyki i programowania
ul. Torfowa 4, Kraków
Warsztaty Pozytywnej Dyscypliny
Wychowanie
Warsztaty Pozytywnej Dyscypliny
okolice Warszawy
Angielski dla dzieci
Języki obce
Angielski dla dzieci
Polska
or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?